www.cvonline.hu

IT Helpdesk Agent - French

Régió: Hajdú-Bihar

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.26.
Jelentkezési határidő: 2014.05.22.

Pozíció leírása / Job description

- Do you have dreams of working for a successful global organization?
- Are you attracted by continuous training options and excellent career opportunities?
- Are you interested in being the newest member of a growing Business Service Center in Debrecen?

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we look for IT Helpdesk Agent to their Debrecen-based business services center.

Feladatok:

As an IT Help Desk agent your tasks will be the following:
- Support the clients in IT related problems via email and telephone
- Solve or forward SW/HW, basic IT problems
- Analyse requests and problems and develop solution suggestions
- Communicate in professional manner
- Troubleshoot and resolve IT problems

Elvárások:

- Fluent French and English is mandatory (C1)
- Good computer knowledge
- Customer orientation
- Problem-solving skills, ability to troubleshoot technical issues
- Personal accountability
- Proactive and dynamic personality
- Ready to learn new solutions
- Advantage: CCNA knowledge / Service desk experience

Amit kínálunk:

- Good Salary and Benefits package
- Open and youthful atmosphere
- Stable multinational background and growing organization
- Modern work environment and IT infrastructure
- Soft and technical skills trainings and internal talent management program

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Hajdú-Bihar
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -