www.cvonline.hu

IT Coordinator with Dynamics NAV experience

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.17.
Jelentkezési határidő: 2014.02.15.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is looking for an IT Coordinator who will be responsible for the Dynamics NAV roll-out in the region.

Feladatok:

- Provide local technical support
- Collaborate with HQ IT team for delivery of systems in the region/local office.
- Responsible for the roll-out of Microsoft Dynamics NAV in the region.
- Identify regional support solutions that align with headquarters solutions.
- Represent IT needs of the local/regional teams to the Regional IT Manager and HQ counterparts to ensure adequate support and solutions.
- Manage IT costs while maintaining the level of standards necessary.

Elvárások:

- University or College degree (IT or business related with some technical element)
- Minimum 5+ years of experience in the field of IT
- Deep knowledge of Microsoft Dynamics NAV (or Dynamics AX)
- Willingness to travel in the region (40% travelling in average)
- Project Management experience
- Strategic thinking
- Team oriented attitude
- Excellent communication and interpersonal skills

Amit kínálunk:

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -