www.cvonline.hu
Hozzáadva: 2017.02.23.
Hirdetés azonosító: 948837
lejárt
Tech People FEJLÉC

Megbízónk, a hazai kulturális életben kiemelkedő szerepet betöltő nonprofit vállalat felkérésére keresünk kollégát

ISKOLAIGAZGATÓ (MAGASABB VEZETŐ)

beosztás ellátására.

A vezetői megbízással járó lényeges feladatok:
  • az artistaképzés hagyományaira építve aktívan hozzájárul a cirkuszművészeti képzés megújításához,  valamint új tanszakok (úgymint előadó-művészeti háttérszakmák képzése stb.) beindításához,
  • az intézmény képviselete,
  • hatályos jogszabályi előírások és szakmai elvárások, környezet igényei szerinti megfelelő működés biztosítása,
  • az intézmény gazdálkodásának irányítása, követése,
  • minden üzleti év végén a vonatkozó hatályos jogszabályokban előírt módon és határidőre elkészíti az intézmény éves mérlegét, nyereség- illetve veszteség kimutatását és ezeket a Fenntartó rendelkezésére bocsátja,
  • a Fenntartót az intézmény működéséről folyamatosan (igény szerint, de legalább negyedévente) tájékoztatja, lehetővé teszi az intézmény üzleti könyveibe és irataiba való betekintést,
  • a Fenntartó hatáskörébe tartozó kérdésekben határozat hozatalát kezdeményezi és a meghozott határozatokat végrehajtja,
  • üzleti tervet készít a következő üzleti évre, amelyet a Fenntartó elé terjeszt,
  • gondoskodik az intézmény üzleti és más könyveinek szabályszerű vezetéséről,
  • az éves beszámoló jóváhagyásával egyidejűleg elkészíti, és – jóváhagyás végett – megküldi a Fenntartónak az intézmény közhasznúsági jelentését/mellékletét,
  • képviseli az Iskolát a bíróságok, a hatóságok előtt és harmadik személyekkel szemben,
  • feladata az intézmény ügyeinek vitele, egyszemélyi felelős vezetőként irányítja és ellenőrzi az intézmény napi munkáját a jogszabályok és az alapító okirat keretei között, illetve a Fenntartó döntéseinek megfelelően,
  • ellátja mindazon feladatokat, amelyek ellátására a vonatkozó jogszabályok, vagy az intézmény működése során, annak nevében kötött szerződések és az Alapító Okirat rendelkezései alapján köteles,
  • az intézmény részéről per indítása vagy az intézmény perlése esetén az igazgató jogi képviseleti megbízás adásával köteles gondoskodni az intézmény szakszerű jogi képviseletének ellátásáról,
  • kialakítja az intézmény munkaszervezetét, gyakorolja a munkáltatói jogokat az intézmény munkavállalói felett,
  • a munkatársak munkájának koordinálása, ellenőrzése a jogszabályoknak és a szakmai követelményeknek megfelelően, rendszeres kapcsolat ápolása a szakmai munkaközösségekkel és a nevelőtestület tagjaival,
  • az intézményben folyó pedagógiai munka magas szakmai színvonalának biztosítása,
  • cirkuszművészeti irányzatok követése, fejlesztése és integrálása az iskolai képzésébe,
  • gondoskodik a nemzetközi kapcsolatok építéséről,
  • aktuális hazai, nemzetközi pályázati lehetőségek, illetve a pályázatok megvalósításának nyomon követése,
  • a fenntartói célokhoz, irányokhoz illeszkedő innovatív/adaptív intézményi stratégia végrehajtása, megvalósítása az erőforrások hatékony megszervezésével,
  • a növendékek szakmai gyakorlatának koordinálása a fenntartóval együttműködve,
  • a szükséges erőforrások hatékony megszervezése,
  • jogszabályi környezet naprakész ismerete, a változások folyamatos követése,
  • éves munkaterv kialakítása és betartása, annak hatékony és eredményes kivitelezése,
  • intézményi programok tervezése, szervezése, koordinálása, ellenőrzése,
  • kapcsolattartás a külső szervezetekkel.
Pályázati feltételek:
  • A 2011. évi CXC. törvény (Nkt.)  67.§ (1) bekezdése alapján, nevelési-oktatási intézményben az intézményvezetői megbízás feltétele:
a) az adott nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakör betöltéséhez szükséges - a 3. mellékletben felsorolt - felsőfokú iskolai végzettség és szakképzettség, középiskolában mesterfokozat,
b) pedagógus-szakvizsga keretében szerzett intézményvezetői szakképzettség,
c) legalább öt év pedagógus-munkakörben szerzett szakmai gyakorlat,
d) pályázat elnyerése után az igazgatói megbízás feltétele, az adott nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakörben fennálló, határozatlan időre, teljes munkaidőre szóló alkalmazás, vagy az igazgatói megbízással egyidejűleg az adott intézményben pedagógus-munkakörben történő, határozatlan időre teljes munkaidőre szóló alkalmazás,
  • büntetlen előélet,
  • európai uniós tagországi állampolgárság és a magyar nyelv ismerete,
  • társalgási szintű angol nyelvtudás,
  • cselekvőképesség,
  • vezetői gyakorlat.
Előny:
  • Intézményvezetői, oktatásszervezési tapasztalat
  • Cirkuszművészeti előélet vagy ilyen előélettel bíró munkatársak együttműködési nyilatkozatai
Foglalkoztatás jellege:
  • Teljes munkaidő
A vezetői megbízás időtartama:
  • 2015.09.01. napjától 2016.08.31. napjáig.
  • 2015. július 24
A munkavégzés helye:
  • Budapest

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, kérjük küldje el nekünk fényképes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét büntetlen előéletéről szóló nyilatkozatával együtt, ezek után válaszként megküldjük Önnek a pályázat benyújtásához szükséges kiegészítő információval ellátott levelünket!

Tech People LÁBLÉC

Kategória
Egyéb
Régió