www.cvonline.hu

Irodai támogató/szervező gyakornok

Mind-Diák Szövetkezet
Hozzáadva: 2016.12.18.
Hirdetés azonosító: 949071
lejárt

Ha diákmunka, akkor Mind-Diák! A diákszövetkezet, aminek folyamatos fejlődését több tízezer diák szorgalma és tehetsége biztosítja. Különböző iparágakban működő hazai és multinacionális cégeknél végezhetsz rendszeresen és alkalmanként diákmunkát, részt vehetsz gyakornoki programokban, szakmai gyakorlaton. Csatlakozz hozzánk!

Ezúttal multinacionális pénzügyi vállalat részére keresünk diák munkavállalót,  az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

  • Provides effective and safe working environments. Operations provide and support to CRS in the areas of communication, process, systems and people.
  • Assist with system development and management reporting with in the CRS Global Business Operations team and EMEA Risk and Control team
  • Assist with the design, development, testing and implementation of a custom application to evaluate CRS managed facilities across the global portfolio.
  • Work with subject matter experts and senior leaders to develop management reporting with-in the Global Business Operations group.

Elvárások:

  • Ongoing studies
  • 40 working hours/week
  • Excellent follow-up skills, attention to detail, ability to multi-task, strong team-orientation, interpersonal skills, flexibility, and strong analytical skills
  • Ability to plan, organize and schedule duties to meet processing deadlines
  • Ability to be productive and accurate in a high-stress environment and meet stringent deadlines
  • Detail-oriented with the ability to organize and prioritize multiple tasks with sensitivity to senior management, time frames and regulatory-driven deliverables
  • Advanced skills MS Office applications: Excel and Access
  • Excellent communications, both written and verbal.
  • Team player with proven motivational and organizational ability with strong forward planning skills.

Amit kínálunk

  • Bruttó 800 Ft/óra diákbér
  • Multinacionális vállalatnál történő tapasztalatszerzés
  • Azonnali kezdés
  • Nyári munkalehetőség

Ha pozíciónk felkeltette érdeklődésedet, várjuk jelentkezésedet a honlapunkon a Link megjelenítése követően.

Ha az állásajánlatunk érdekelheti ismerőseidet is, lent a "Megosztás" -ra kattintva oszd meg velük Facebookon is!