www.cvonline.hu
iOS Developer
Trenkwalder Kft
Régió: Hajdú-Bihar
Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2014.11.19.
Hirdetés azonosító: 871120
lejárt

Grab the opportunity to work at an expanding local informatics company in Debrecen as iOS developer!

Feladatok:

  • Take part in international software development projects
  • Develop mobile phone applications to iOS
  • Work together with a small development team
  • Consult with the project manager and the dev team

Elvárások:

  • At least 1-2 years experience with iOS and Objective - C/Swift programming
  • Intermediate level verbal and written communication in English
  • Extensive knowledge of the Cocoa Touch framework
  • Experience in full life cycle development of mobile applications in iOS
  • Required API experience in intermediate to advanced UI, networking, multimedia
  • Advantage: XcodeInstrumentscommand-line tools, RESTful web service knowledge, SVN, Git, multithreading, Agile environment development, MySQL, SQLite or similar

Amit nyújtunk:

  • Strong benefit package
  • Possibility of foreign trips
  • Trainings
  • Friendly work environment with a small but expanding dev team
  • Downtown location in a calm area, easy accessibility
  • Free coffee :-)

Magán-munkaközvetítői ny. sz.: 29338/2000-0100
Munkaerő-kölcsönzői ny. sz.: 37961/2001-0100
Adatkezelés nyilvántartási száma NAIH-53813/2012.