www.cvonline.hu

Inventory Lead

Régió: Pest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.14.
Jelentkezési határidő: 2015.05.05.

Pozíció leírása / Job description

For our multinational client we are looking for an Inventory lead, who will work in shifts.

Feladatok:

- Responsible for inventory activities within the warehouse
- Run counting and related reporting processes need to be put in place on daily, weekly, monthly basis
- Interfaces with the business to ensure we meet the customers' demands

Elvárások:

- At least high school degree
- English knowledge is a must (written and verbal)
- At least 2 years of experience in a warehouse environment
- Knowledge of and ability to work with an IT-warehousing system
- Femiliar with standard tools MS Excel, Word, Outlook
- Good analytical and counting skills
- Excellent communications skills
- Out-of-the-box thinking

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Long term career opportunity in a stable, multinational company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Régió Pest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -