www.cvonline.hu

Inventory Lead

Régió: Pest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.22.
Jelentkezési határidő: 2015.05.05.
Hirdetés azonosító: 927621

Pozíció leírása / Job description

For our multinational client we are looking for an Inventory lead, who will work in shifts.

Feladatok:

- Responsible for inventory activities within the warehouse
- Run counting and related reporting processes need to be put in place on daily, weekly, monthly basis
- Interfaces with the business to ensure we meet the customers' demands

Elvárások:

- At least high school degree
- English knowledge is a must (written and verbal)
- At least 2 years of experience in a warehouse environment
- Knowledge of and ability to work with an IT-warehousing system
- Femiliar with standard tools MS Excel, Word, Outlook
- Good analytical and counting skills
- Excellent communications skills
- Out-of-the-box thinking

Amit kínálunk:

- Competitive compensation package
- Long term career opportunity in a stable, multinational company

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a