www.cvonline.hu

International trainee program

Régió: Külföld

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.04.27.
Jelentkezési határidő: 2016.01.19.
Hirdetés azonosító: 1001687

One of the largest grocery retailer in Europe is offering a trainee program for ambitious fresh graduates. Are You ready? Go live: 01. 04. 2016

Feladatok:

The program will take place in the German headquarter, where You will take part in a rotation program.

- 9 month in a store in order to become an area manager
- 8 month in the headquarter working on a specific project
- 7 month in a third country to get to know another area also

Elvárások:

- College or university degree preferably in commerce
- Fluent German and Hungarian language knowledge
- Intermediate English
- Willingness to live abroad for 2 years
- Ambition and desire to learn

Amit kínálunk:

- Opportunity to live and gather experience abroad
- Decent salary
- Get an insight into the operation of a multinational company

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a