www.cvonline.hu

Internal Lead Auditor

  • A hirdetés 1420 napja lejárt
For our multinational Client (Automotive Industry) we are looking for Internal Lead Auditor.

Munkavégzés helye: Székesfehérvár

Feladat:

Main Job Responsibilities:

  • Coordinates the selection and training process for internal auditors.
  • Develops together with the quality manager the yearly audit plan.
  • Organizes and conduct internal quality audit opening and closing meetings.
  • Evaluates internal auditor findings Present summary for the management review.
  • Follows up for the correctness and timeliness of the corrective actions in reply to the internal audit nonconformance.
  • Issues required modifications to the internal procedures based on the results of internal audits, customer needs and operating performance.
  • Leads the Quality System procedures maintenance activity.
  • Implement global lessons learnt into QM system.
  • Works together with Quality Manager to perform quality system.
  • Coordinate preventive audit activity in manufacturing.
  • Support operator skills management program.

Képzettség típusa: Műszaki tudományok

Tapasztalat:

Requirements:

  • Engineer degree
  • Good oral and written English and Hungarian
  • Knowledge of:
    • ISO TS 16949:2009 standard
    • PPAP/APQP/MSA/FMEA/SPC
    • Lean, ergonomics
  • 2 years experience in quality

Preferred:

  • ISO TS 16949:2009 Lead auditor
  • Customer requirements (Volvo, Ford Jaguar)
  • German language knowledge

Nyelvismeret: Angol, középfokú szint

Jelentkezés: Please send your English and Hungarian CV to show the position to the following e-mail address: E-mail cím megjelenítése (e-mail: E-mail cím megjelenítése)

Pozíció azonosító: SZ02ila

Helyek Fejér
Kategória Gyártás / Termelés
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna