www.cvonline.hu

Internal Application Specialist (Business Analyst)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.27.
Jelentkezési határidő: 2016.01.15.
Hirdetés azonosító: 996834

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client- who is the manufacturer and distributor of premium drinks brands is looking for an Internal Application Specialist.

Feladatok:

-Support and control SAP financial modules and completing business configuration
-Risk identification
-Process and discuss requirements with business stakeholders to define high-level solutions
-Support testing activities
-Take part in the annual audit cycle and making documentation

Elvárások:

-2+ years relevant work experience as a Business Analyst or IT Advisor
-Adequate knowlegde of SAP ERP system
-Excellent standard of spoken and written English
-Strong interpersonal skills
-Understanding of financial markets
-Risk managing attitude
-Audit background is an advantage
-Strong analytical and questioning skills

Amit kínálunk:

-Long-term stable working opportunity
-Competitive compensation package
-Modern and multicultural working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a