www.cvonline.hu

Interim Procurement Manager

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.27.
Jelentkezési határidő: 2015.03.27.
Hirdetés azonosító: 911007

Pozíció leírása / Job description

Our client is a global leader multinational company. For their Budapest office we are currently seeking an Interim Procurement Manager.

Feladatok:

- Manage Procurement activities to achieve/exceed the agreed Annual Savings
- Develop organisational strategy according to the business target
- Lead local relationship with Key Suppliers, covering contract negotiations, ongoing management, tender preparations
- Make recommendations on vendor selection
- Ensures clean guidelines of communication exist among departments and regions

Elvárások:

- Proven track record in Procurement processes, Project Management and Contract Management
- Experience in People Management
- Excellent knowledge of English
- Highly motivated, autonomous individual
- Excellent negotiations & influencing skills
- Outstanding interpersonal skills and capability to easily build up working relationships

Amit kínálunk:

- Extensive overview of a Shared Services organisation
- Involvement in shaping a complex organization
- Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a