www.cvonline.hu

Interim Buyer (6 months contract)

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.16.
Jelentkezési határidő: 2015.12.18.

Pozíció leírása / Job description

For our multinational client within the SSC industry we are looking for an experienced buyer for a period of 6 months.

Feladatok:

- Leads the identification and execution of Professional Services projects, tactics, and strategies, in accordance with policy, in a competitive sourcing environment.
- Leads supplier identification and sourcing opportunities.
- Category coordination and negotiations to reduce costs and increase value add for company business units.

Elvárások:

- University/college degree
- 3-5 years related work experience in service sourcing with experience in international organizations
- Fluent written and spoken English
- Six sigma / LEAN certification is an advantage
- Cultural awareness and sensitivity
- Independent and self-motivated
- Result and process oriented.

Amit kínálunk:

- Extensive overview of a Shared Services organisation
- Involvement in shaping a complex organization
- Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Beszerzés / Logisztika / Szállítás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -