Ingatlan-nyilvántartási és rendezési szakértő (rendezési szakterületre)

  • A hirdetés 1045 napja lejárt

 A MÁV Zrt. Vagyonkezelési és Gazdálkodási Igazgatósága munkatársat keres

 Ingatlan-nyilvántartási és rendezési szakértő

(rendezési szakterületre)

munkakörbe

Fő feladatai:

  • Közreműködik az ingatlanrendezési tevékenység szabályozásának kialakításában.
  • Közreműködik az ingatlanrendezéssel érintett ingatlanok rendezési szempontok szerinti csoportosításában.
  • Közreműködik ingatlan területhez kapcsolódó adatszolgáltatásban. A földhivatal által nyilvántartott, a feltárt tényhelyzet és az Alapító nyilvántartásai közötti eltéréseket rendezi.
  • Ingatlanrendezési feladatok kezdeményezése, koordinálása, lebonyolítása.
  • Közreműködik a geodéziai feladatok végrehajtásában. Feladata földhivatali és egyéb dokumentumok biztosítása.
  • Szakmailag ellenőrzi a területi Ingatlanirodák adott munkatársainak ingatlan rendezési tevékenységét. Ellátja a különféle önkormányzati igények ügyintézését.
  • Különféle hatósági eljárásokkal (pl. szomszédjogi ügyek, vízgazdálkodási ügyek, építési, közlekedési, bányahatósági hatáskörbe tartozó ügyekben adatszolgáltatások, vezetékjogi megállapodások, kisajátítási eljárások, szakértői szemlék kezdeményezése) kapcsolatos ügyintézés. Az ingatlanokon jogszabályon, vagy bírósági, közigazgatási határozaton alapuló jogszerzésekkel, kárigény érvényesítésekkel kapcsolatos ügyintézés.
  • Az ingatlan rendezések véglegesítése és döntésre, tulajdonosi hozzájárulásra előkészítése, a kapcsolódó döntéshozói előterjesztések elkészítése.
  • Földhivatali (telekalakítási) és hatósági eljárás kezdeményezése és lebonyolítása, jogszabályon alapuló adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése.

A munkakör betöltésének feltételei:

  • Felsőfokú szakirányú állami iskolai végzettség (építőmérnök, földmérő, térinformatikus, ingatlan-nyilvántartó)
  • 3-5 év szakmai gyakorlat
  • Ingatlanrendezési ismeretek
  • Felhasználó szintű számítógépes alkalmazási ismeretek (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint)
  • AutoCAD ismeretek
  • Szakterületre vonatkozó utasítások, szabványok, jogszabályok, rendeletek ismerete

Előnyt jelent:

  • Angol nyelvtudás
  • Államigazgatási főiskolai végzettség

A munkavégzés helye: Budapest

Jelentkezési határidő: 2014. szeptember 14.

Jelentkezés módja: Szakmai önéletrajz és motivációs levél küldése az alábbi e-mail címre.

Helyek Pest
Budapest
Kategória Építés / Ingatlan
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő