www.cvonline.hu

Informatikai biztonsági elemző

  • A hirdetés 578 napja lejárt

A magyar kibertér biztonságáért felelős GovCERT-Hungary (Kormányzati Eseménykezelő Központ) biztonsági elemzői folyamatosan nyomon követi és elemzi a nyilvánosságra került sérülékenységeket és fenyegetettségeket, biztonsági események kezelésében és kivizsgálásában szakmai támogatást nyújt az állami és önkormányzati szervek részére.  A biztonsági elemzők feladatkörébe tartozik a védett szervek rendszereinek gyengeségeit azonosító vizsgálatok lefolytatása, esetenként e rendszereken bekövetkező biztonsági események észlelése, kezelése, illetve koordinálása is.

Feladatok

  • Sérülékenységvizsgálatokban való részvétel
  • Kiberfenyegetés információk követése, elemzése
  • Biztonsági események kivizsgálása a rendszereken rögzített nyomok elemzésével
  • Védelmi intézkedési javaslatok kidolgozása, megvalósításuk támogatása
  • Rendszerfelügyeleti eszközök kezelése, naplók és események kiértékelése

Elvárások

  • IT biztonsági alapismeretek
  • IT és hálózati ismeretek (operációs rendszerek, hálózati kommunikáció, stb.)
  • Haladó szintű angol olvasási készség, informatikai szaknyelv ismerete
  • Jó íráskészség

Előnyök

  • Releváns sérülékenységvizsgálati képesítés (CEH, ECSA, OSCP, stb.)
  • Sérülékenységvizsgálati eszközök alkalmazási szintű ismerete
  • Sérülékenységvizsgálati projektekben szerzett tapasztalat
  • Biztonsági rendszerelemek üzemeltetésében szerzett gyakorlat

Amit kínálunk

  • Hosszútávú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezetnél
  • Regionális jelentőségű, illetve országos kiterjedésű projektekben való részvétel
  • Széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • Nemzetközi szakirányú továbbképzéseken, gyakorlatokon való részvétel
  • Iparági átlagot meghaladó kezdő bérezés
Helyek Budapest
Pest
Kategória Közigazgatás / Államigazgatás
IT / Informatika
Elektronika / Telekommunikáció
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol