Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Információbiztonsági tervező szakértő

Feladatok:

Az OTP Bank Nyrt.

munkakör betöltésére munkatársat keres

Feladatok:

  • Hardver-, szoftver- eszközök és eljárások tesztelése és véleményezése biztonsági szempontokból
  • Magyar és nemzetközi informatikai biztonsági követelményeknek, sztenderdeknek, törvényi előírásoknak való megfelelés vizsgálata
  • Magyar és angol nyelvű biztonsági jelentések, elemzések, beszámolók készítése, fordítása, bemutatása a vezetőség számára
  • Új IT biztonság technológiai és technikai lehetőségek nyomon követése és banki alkalmazási lehetőségének a vizsgálata
  • Banki projektek adatvédelmi, információ-biztonsági tervezői támogatása
  • Biztonsági szabályzatok készítése, rendszeres aktualizálása
  • Kapcsolattartás a fejlesztéssel, az üzemeltetéssel, a felhasználókkal és a külső partnerekkel

Elvárások:

  • Műszaki/informatikai főiskolai vagy egyetemi végzettség
  • Tárgyalóképes angol nyelvismeret (Elvárás az angol nyelv napi szintű használata, szóban és írásban egyaránt)
  • Legalább 4-5 éves IT biztonság területén szerzett releváns tapasztalat
  • Igazolt szakmai tapasztalat információbiztonsági kockázatok elemzésében, különösen az új technológiák, platformok terén
  • Megbízható szakmai tudás és ismeret operációs rendszerek, pénzügyi rendszerek valamint adatbázis kezelés tekintetében
  • Az iparági/szakmai legjobb gyakorlatok, trendek naprakész ismerete
  • Informatikai biztonsági szabványok, IT technológiák ismerete
  • Kiváló kockázatkezelési és elemzési készség
  • Strukturált gondolkodás, kiemelkedő problémamegoldó készségNyitottság szakmai információk megszerzésére és a folyamatos fejlődésre
  • Kiváló szóbeli/írásbeli kommunikációs és dokumentáció képességek (angol nyelven is), jártasság szabályzatok, eljárásrendek készítésében és kommunikálásában
  • Kiváló együttműködési képesség

Előny:

  • Pénzügyi szektorban és/vagy csoportszintű működésben, multinacionális nagyvállalatnál szerzett tapasztalat

Jelentkezési határidő: 2016. április 30.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a Jelentkezés gombra!

Akit keresünk:

Kategória IT / Informatika
Régió Budapest
Pest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő