www.cvonline.hu

Információbiztonsági szakértő

  • A hirdetés 885 napja lejárt

FELHÍVÁS

 Az FGSZ Zrt. Társasági Támogatás – Biztonság és Védelem osztálya munkatársat keres

munkakörbe.

Munkavégzés helye: Budapest – Siófok

Feladatok:

  • A Társasági Információbiztonsági Stratégia és Politika megvalósításában, a megvalósítás felügyeletében, a biztonsági folyamatainak, rendszereinek és szabályozásainak működtetésében közreműködés.
  • A belső ellenőrzési tevékenység támogatása.
  • Az Információbiztonsági Stratégia kialakításában és az információbiztonsági követelmények meghatározásában közreműködés.
  • A Társaság Információbiztonsági Szabályzatának kidolgozásában, folyamatos aktualizálásában, az informatikai rendszer információbiztonsági fejlesztéseiben, információvédelmi követelményeinek meghatározásában közreműködés.
  • Hatáskörében az üzleti folyamatok problémáinak és igényeinek felmérése, elemzése. A hatékony üzleti működés érdekében szabályozások kezdeményezése, utasítás tervezetek véleményezése. Javaslatok előkészítése az üzleti működéshez kapcsolódó folyamatok, eljárások, információ biztonságot érintő szabályzatok, utasítások módosítására. Az érintett szakterületekkel együttműködve a Társaság informatikai rendszerét fenyegető veszélyek kockázatának folyamatos elemzése és értékelése.
  • A Társasági szintű információbiztonsági és információbiztonságot érintő projektekben kiemelt szerep vállalása.
  • Az információbiztonsági rendszerek üzemeltetésében közreműködés. Az informatikai rendszerekkel kapcsolatos naplózási elvek kidolgozásának felügyelete, az elemzés értékelése, döntés előkészítő javaslat összeállítása.
  • Az általa észlelt, vagy hozzá beérkezett bejelentések alapján:
    • az adatfeldolgozás és -kezelés biztonságát sértő események, szabálysértések kivizsgálása,
    • az informatikai incidensek feltárására, és a megfelelő védelmi intézkedések meghozatalára indított projektekben részvétel,
    • az informatikai biztonsági havária helyzetek kezelésében való részvétel,
    • az informatikai rendszerben kialakított, aktuálisan beállított jogosultságok és a jóváhagyott jogosultságok szúrópróbaszerű összevetése, ellenőrzése.
  • Az információ biztonságot fenyegető veszélyforrások miatt fellépő kockázatok meghatározásában és csökkentésében részvétel.
  • A működésével kapcsolatosan igényelt mindennemű információ, dokumentum és egyéb támogatás biztosítása. A Társaság információbiztonságának fenntartására irányuló jogszabályok, valamint belső szabályok, eljárások, intézkedések betartását illetően az FGSZ Zrt. szervezeti egységeinél végzett rendszeres helyszíni ellenőrzéseknél kiemelt szerep vállalása.
  • A Társasági szintű biztonság minőségügyi rendszerének működtetésében és folyamatos fejlesztésében közreműködés.

A munkakör betöltéséhez szükséges:

  • Felsőfokú műszaki-informatikai végzettség.
  • Legalább 5 év szakmai gyakorlat.
  • CISA minősítés.
  • Középfokú angol nyelvismeret.
  • „B” kategóriás gépjármű vezetői engedély

Előnyt jelent:

  • Adatvédelem területén szerzett gyakorlat.
  • Energetikai szakterületen szerzett munkatapasztalat.

Jelentkezését fényképes szakmai önéletrajzával együtt elektronikus úton kérjük az E-mail cím megjelenítése e-mail címre benyújtani.

Jelentkezési határidő: 2014. december 14.

Helyek Somogy
Pest
Budapest
Kategória IT / Informatika
Minimális tapasztalat Több mint 5 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Vezetői engedély Szükséges
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol