www.cvonline.hu

Industrial/Process/LEAN engineer

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.14.
Jelentkezési határidő: 2016.07.19.

Pozíció leírása / Job description

If you are a mechanical or mechatronic engineer with some years of industrial background and you are open for a new challenging opportunity at our German based multinational partner with a good reputation than apply for the position even today!

Feladatok:

- Layout , workplace design, design of material flow in segment complete with employee leadership and motivation
- Specifying and coordinating packaging
- Creation and maintenance of work plans and standard workplace documentation
-Testing equipment design and procurement
- Active participation in project management
- Documentation of new production runs
- Support the purchasing with technical advices
- Updating services for work schedule and target times

Elvárások:

- Mechanical or mechatronic engineer degree
- Willingness to work for shorter times in abroad (continuous trainings in Germany)
- Very good command of English (German language skill is a benefit)
- Minimum 1-3 years of experience in the area of manufacturing, production or industiral sector
- Strong knowledge of SAP, MS Office tools
- LEAN and supply chain process knowledge, Business approach
- Electrical knowledge is a big advantage
- Ability of analitycal and cooperative thinking

Amit kínálunk:

- Work on international projects in international team
- Competitive salary
- Multinational environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -