www.cvonline.hu

IFRS szakértő

  • A hirdetés 90 napja lejárt

Megbízónk elismert és eredményesen működő pénzintézet budapesti csapatába keresünk az alábbi pozícióba munkatársat:

IFRS Szakértő

Feladatok:

  • A Pénzintézet IFRS-ek szerinti egyedi és konszolidált beszámolóinak elkészítése és megküldése az anyavállalat felé negyedévente
  • Részvétel a Pénzintézet egyedi szintű IFRS könyvelési, beszámoló készítési és felügyeleti jelentési folyamatok kidolgozásában, javaslattétel a megvalósítandó folyamatokra, eljárásokra, informatikai megoldásokra vonatkozóan
  • Részvétel a Pénzintézet IFRS-ek szerinti konszolidált számviteli és prudenciális (FINREP) beszámolójának összeállítási folyamatának kidolgozásában, javaslattétel a megvalósítandó folyamatokra, eljárásokra, informatikai megoldásokra vonatkozóan
  • A csatolt vállalkozások támogatása és felügyelete az egyedi szintű IFRS könyvelési, beszámoló készítés és felügyeleti jelentési folyamatok megvalósításában
  • Részvétel az IFRS bevezetését célzó projektek munkacsoportjaiban
  • Az IFRS-ek bevezetésével és alkalmazásával kapcsolatos szabályzatok készítése és karbantartása

 Elvárások:

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Releváns, 1-2 éves tapasztalat IFRS bevezetése kapcsán
  • IFRS regisztrált mérlegképes végzettség, vagy ACCA „Dipl. IFRS” képesítés
  • Hitelintézeti éves beszámolók (HAS, IFRS) elkészítésében szerzett tapasztalat
  • Magasszintű Excel, Word, Power Point felhasználói ismeretek
  • Rendszer-, folyamat - és kontroll szemlélet
  • Jó elemző és problémamegoldó képesség
  • Felelősségtudat, következetesség, nagyfokú önálló és precíz munkavégzés, terhelhetőség
  • Gondosság és megbízhatóság

 Előny:

  • FINREP ismerete
  • konszolidációs ismeretek készítésében
  • adattárházi ismeretek
  • Befektetési- és szolgáltatási területtel kapcsolatos számviteli elméleti ismeretek

Jelentkezését a lenti e-mail címre várjuk!

Helyek Budapest
Pest
Magyarország
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő