www.cvonline.hu

ICT biztonsági szakértő

  • A hirdetés 972 napja lejárt

Munkakör megnevezése:

Szakterület megnevezése:     üzemeltetés
Főbb feladatok:

  • ICT biztonsági követelmények, ajánlások gyakorlati megvalósításával kapcsolatos támogatói- és szakértői munka, ICT biztonsági döntések előkészítő munkálatai (adatgyűjtés, statisztika, riportelemzés, egyeztetés az érintett területekkel).
  • ICT biztonsági követelményeknek, ajánlásoknak való megfelelés (operational audit) rendszeres és eseti ellenőrzése (pl. biztonsági konfiguráció monitoring), dokumentálása, biztonsági alkalmazások működtetése/használata, biztonsági riasztások kezelése (root cause elemzés, riportok, statisztikák, koordináció, megoldási javaslat kidolgozása az érintett területek bevonásával).
  • ICT üzemeltetést érintő (biztonsági jellegű) feladatok megvalósításának koordinálása.
  • Nemzetközi és hazai sérülékenységi adatbázisok/források kiértékelése, érintettségi döntés előkészítés.
  • Kapcsolattartás (sérülékenység riasztás, egyéb biztonsági események, technikai megoldások témákban) a KBC ICT hazai- és külföldi területeivel.

 Munkakör betöltésének feltételei:

  • Informatikai felsőfokú végzettség
  • IT biztonsági vagy IT kockázatkezelési területen szerzett legalább két éves szakmai tapasztalat
  • Angol nyelv tárgyalásszintű (középfokú) ismerete
  • Biztonsági alkalmazások ismerete (SIEM, Web Application Firewall, Vulnerability scanner, stb)
  • Elemzőkészség, kommunikációs készség, kezdeményezőkészség, szervezőkészség, alaposság, pontosság, precizitás

 Előnyt jelent:

  • IT biztonsági területen szerzett szervezői tapasztalat
  • IT üzemeltetés területen szerzett gyakorlati tapasztalat
  • Incidenskezelésben szerzett szakmai és/vagy szervezői tapasztalat
  • Banki és pénzügyi területeket érintő IT biztonsági ajánlások, szabályzások ismerete
  • IT biztonsági vagy IT auditori szakképesítés, tanfolyam

Szükséges végzettség:     felsőfokú (főiskola, egyetem)

Szükséges nyelvismeret:     angol ( tárgyalóképes )

Munkaviszony időtartama:     határozatlan idejű

Helyek Pest
Budapest
Kategória Szervezés / Menedzsment / Cégvezetés
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol