www.cvonline.hu

ICAAP szakértő

  • A hirdetés 1056 napja lejárt

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

Hitelkockázati modellek és módszerek területre keresünk munkatársat ICAAP szakértő munkakörbe.

Feladatok:

  • A Bank belső tőkemegfelelés értékelési folyamatának (Internal Capital Adequacy Assessment Process, ICAAP) koordinációja
  • A II. pillér alatt kezelt kockázatokra allokált gazdasági tőke kalkulációja (a működési kockázati tőkekövetelmény kivételével).
  • A teljes belső tőkekövetelmény kalkulációja, diverzifikációs hatás és tőkepuffer számítása
  • Az ICAAP Kockázati Riport elkészítése negyedévenként
  • Az ICAAP Jelentéshez és ICAAP Bizottsági ülésekhez szükséges háttérelemzések és döntéstámogató anyagok elkészítése
  • Az ICAAP-hez kapcsolódó szabályzatok karbantartása
  • A II. Pillérhez kapcsolódó csoportszabályzatok és irányelvek implementációja
  • Felügyeleti és az anyabankkal való kapcsolattartás a II. pillérhez kapcsolódó szakmai kérdésekben
  • ICAAP éves önértékelés elkészítése
  • A Kockázati Étvágy éves felülvizsgálatának koordinációja
  • Átfogó Stressz Teszt koordinációja, II. pilléres stresszelt tőkekövetelmény számítása
  • Ágazati koncentrációs limitek követése, kapcsolódó jelentések és elemzések készítése, a vonatkozó szabályozás karbantartása
  • A helyreállítási terv elkészítésében és karbantartásában való aktív részvétel

Elvárások:

  • Egyetemi végzettség (kapcsolódó területen)
  • Legalább egyéves hasonló gyakorlat előny
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban, angol nyelven is
  • Átfogó, strukturált gondolkodás, az összefüggések felismerésének és az elvont gondolatok gyakorlati megvalósításának képessége
  • Előretekintő (proaktív) gondolkodás, kezdeményezőkészség
  • Önálló munkavégzés
  • Jó együttműködési készség
  • Hatékonyság, gyors és időnyomás alatt is pontos munkavégzés
  • Az MS Office elemeinek magas szintű ismerete
  • A modellezéshez használatos technikai eszközök használatának ismerete és gyakorlata, a SAS/SQL ismeret előny

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linken jelentkezhet.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Egyetemi végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol