www.cvonline.hu

HR Manager

  • A hirdetés 1275 napja lejárt

For our partner in the automotive industry in Jász-Nagykun Szolnok County we are recently seeking a Human Resources Manager.

Main duties:

  • Developing competitive and affordable workforce strategies in support of current and new business efforts
  • Collaborating with site, programs and functional leadership to provide guidance on a wide range of talent priorities to include developing leaders and talent engagement
  • Executing and supervising recruitment processes (internally or outsourced)
  • Setting up of remuneration policies in conjunction with the General Management and group policies
  • Assessment of HR processes
  • Coordinating performance appraisal processes in conjunction with General Management and department managers
  • Making proposal, assessment and deployment of measures to improve personnel motivation
  • Compiling and preparing HR reports
  • Managing temporary workers through temporary agencies

Requirements:

  • College or university degree in faculty of HR Management
  • At least 5 years HR management experience in the automotive sector is a must
  • Very good English knowledge
  • Planning and organizing skills
  • Hands-on, proactive personality
  • Problem solving attitude
  • Result oriented, flexible

If you feel like familiar with the above description, please send your CV to E-mail cím megjelenítése

Helyek Jász-Nagykun-Szolnok
Kategória Humán erőforrás
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Bér- és TB ügyintéző - Tatabánya

T-HR Kft.

Feladatkör:Ebben a munkakörben az Ön feladatai ...
Komárom-Esztergom, Tatabánya

Minőségirányítási mérnök - Tatabánya környéke

T-HR Kft.

Gyártástervező

Trenkwalder Kft

Gyártó partnercégünk számára keresünk munkatárs...
Tolna, Tolna