www.cvonline.hu

HR gyakornok

Mind-Diák Szövetkezet
Hozzáadva: 2016.12.19.
Hirdetés azonosító: 810073
lejárt

Dolgozz a Mind-Diáknál! Diákszövetkezetünk országos hálózatban kínál rendszeres és alkalmi diákmunkát számos iparágban és pozícióban. Diákmunka keretében megszerzett munkatapasztalat jó referencia lehet későbbi pályakezdésedkor is. Élj a lehetőséggel!

Feladatok:

  • Assist producing Job Descriptions and entering
  • Maintaining list of Open positions
  • Maintain list of applications for each Open Position
  • Attending weekly HR recruitment meeting
  • Produce weekly recruitment updates
  • Assist with local admin rights

Elvárások:

  • Good command of English (both verbal and written)
  • Good organizational skills
  • Good at Excel, Power Point

Worktime: 8.30 - 17.00 minimum 25 hours/week

Amit kínálunk

  • Salary: 800 Ft/hour

If you can meet the requirements (especially  the period of work), after the registration, please upload your CV.