www.cvonline.hu

HR Generalist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.23.
Jelentkezési határidő: 2014.03.21.

Pozíció leírása / Job description

Feladatok:

– Create and review staffing plans in line with business priorities
- Create candidate sourcing startegy, monitoring external partners and ensure onboarding processes run smoothly
- Provide coaching to the managers in annual performance review
- Talent management with action plans
- Ensure compensation & benefit policies are followed
- Maintain market awareness
- Up-to-date Labour Law knowledge
- Local execution of new programs, initiatives
- Ensure data quality in all HR management systems

Elvárások:

- University HR degree
- Min. 3 years experience in SSC environment
- Full-scale experience with recruitment, compensation, payroll
- Good understanding of the labour law of Hungary
- Fast-moving, excellent speed of execution
– Excellent interpersonal, communication and presentation skills
- Fluent business English

Amit kínálunk:

- Exclusive office environment with Central location
- Opportunity to shape the processes and design the migration plans with the project team
- Be part of a new SSC which is serving a specially unique type of business
- Competetitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -