www.cvonline.hu

HR Generalist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.27.
Jelentkezési határidő: 2016.08.19.

Pozíció leírása / Job description

On behalf of our multinational client we are looking for an experienced HR Generalist in Kecskemét.

Feladatok:

- Organization of compulsory and periodically repeated trainings and orientation training for new employees
- Candidate recruitment
- Company representation
- Maintain and extend relations with recruitment agencies and relevant suppliers, active participation on various events
- Preparation and coordination of the year plan of external trainings
- Implementation and coordination of benefit, reward and award system
- Performance management: coordination of the yearly personal assessments
- Monthly revision of data for HR KPIs, Open Hire, Ceridian and Compass system

Elvárások:

- Min. 6-8 years' of experience in the field of HR in a similar role at a multinational company (preferably at production company)
- Business English communication (full working proficiency)
- Bachelor degree or equivalent experience in HR, Business, Computer Science
- LEAN experience is an advantage
- Excellent Communications skills
- Knowledge of main HR Processes/tools
- Problem solving attitude

Amit kínálunk:

- Competitive salary
- International, stable company
- Professional development opportunities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Humán erőforrás
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -