www.cvonline.hu

HR Administrator

Régió: Somogy

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.25.
Jelentkezési határidő: 2016.11.18.
Hirdetés azonosító: 1083331

Pozíció leírása / Job description

Our Client is a multinational production company. On behalf of them we are looking for an HR Administrator .

Feladatok:

- Act as a shared service person for the EMEA region
- Amending employee personal and job related data in the HR system
- Processing new hires, transfers, terminations, paternity leavers etc.
- Act as the contact partner for the payroll specialist
- Uploading of contracts and contractual changes to the HR net drives
- Monthly Headcount reporting
- Support the recruitment process

Elvárások:

- 1-2 years of experience in multinational/industrial companies in similar role
- University degree
- Advanced user of Microsoft Word, Excel, Outlook
- Good communications skills
- Flexibility
- Problem solving attitude
- Fluent English

Amit kínálunk:

- Opportunity to join a stable and growing company
- Continuous development opportunity
- Competitive salary

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a