Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 9 országban, több mint 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt közel 12,2 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Hitelmonitoring szakértő

Feladatok:

AZ OTP BANK NYRT.
Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatósága

pályázatot hirdet

“leánybanki hitelmonitoring szakértői

munkakör betöltésére

Feladat:

A Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Speciális Ügykezelési Igazgatóságon a leánybankok hitelmonitoring szakértői feladatainak ellátása, vállalkozói szegmens számára a hitelmonitoring alapelvek, módszertanok és koncepció kialakítása, érvényesítése, rendszeres felülvizsgálata, a hitelmonitoring tevékenység központi irányításának, szabályozásának, felügyeletének szakmai támogatása.

Ezen belül kiemelten:

  • A leánybanki corporate kockázatvállalások folyamatos nyomonkövetése és rendszeres elemzése, a korai figyelmeztető jelek azonosítása. A problémássá váló ügyfelek kiszűrése, az ügyfélkockázati státusz meghatározása, kockázatcsökkentő megoldások, ügyfélkezelési stratégiák kidolgozása. Az egyedi kockázatok leánybanki portfolió szintű értékelése és összegzése.
  • Hitelmonitoring és hitelellenőrzési tevékenység bankcsoporti módszertani irányelveinek kidolgozása és rendszeres felülvizsgálata. A leánybankok által kialakított szervezeti, eljárási szabályozás véleményezése.
  • A leánybankok által végzett monitoring és hitelellenőrzési tevékenység felügyelete, szakmai támogatása. A tapasztalatok visszacsatolása a szakterületek felé, javaslattétel a feltárt hiányosságok kijavítására, a végrehajtás anyabanki nyomon követése.
  • Felsővezetői riportok készítése.
  • Prezentációk készítése és előadása, illetve workshopok szervezése, lebonyolítása.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  • Aktív angol nyelvismeret
  • Vállalati hitelezési vagy kockázatkezelési területen szerzett min. 3 éves tapasztalat
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice).
  • Megoldás orientált, proaktív hozzáállás
  • Kiváló kockázatkezelési és elemzési készség
  • Strukturált gondolkodás, kiemelkedő problémamegoldó készség
  • Kiváló szóbeli/írásbeli kommunikáció
  • Nyitottság szakmai információk megszerzésére és a folyamatos fejdésre
  • Kiváló együttműködési készség

Előny:

  • Rendszerfejlesztésben, ill. projektszervezésben szerzett tapasztalat
  • Orosz, szerb, ukrán, román, bolgár, szlovák, horvát nyelvek valamelyikének ismerete

Jelentkezési határidő: 2015. március 18.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson ide! Az álláshirdetésre jelentkezni csak Internet expolere böngészőben lehet.

Akit keresünk:

Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling, Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Régió Pest
Budapest
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Középiskola
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő