www.cvonline.hu

Hitelkockázati modellező

  • Az álláshirdetés 5 napja lett aktiválva

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 3600 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A Kockázatkezelési Divízió Kockázat Kontrolling Főosztályára, a Hitelkockázati Modellek és Módszerek Osztályra keresünk munkatársat az alábbi munkakörbe.

Főbb feladatok

  • Hitelkockázati modellek (PD, EAD és LGD) fejlesztése és validálása a basel-i és az Unicredit csoport előírásai alapján
  • Központi modellek esetében azok megismerése és helyi szakértelem biztosítása
  • 1. pillérre vonatkozó hitelkockázati stressz tesztek kidolgozása
  • A kockázati paraméterekre vonatkozó riportok készítése
  • Új rendszerek és adatbázisok megismerésében és tesztelésében való aktív közreműködés

Elvárások

  • Egyetemi végzettség (kapcsolódó területen)
  • Legalább 2 éves releváns szakmai gyakorlat
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban, angol nyelven is
  • Folyékony szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás
  • Átfogó gondolkodás, az összefüggések felismerésének képessége
  • Önálló munkavégzés
  • Jó együttműködési készség
  • Előretekintő (proaktív) gondolkodás, kezdeményezőkészség
  • Jó kommunikációs készség
  • Hatékonyság, gyors és időnyomás alatt is pontos munkavégzés
  • Strukturált gondolkodás, az elvont gondolatok gyakorlati megvalósításának képessége

Előnyt jelent

  • A modellezéshez használatos technikai eszközök használatának ismerete és gyakorlata, a SAS ismeret
  • LGD modellfejlesztési tapasztalat

Amit kínálunk

  • versenyképes fizetés
  • karrierlehetőség Európa egyik legnagyobb pénzintézeténél
  • hosszú távú stabil munkahely
  • fejlődési lehetőség

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.
Kérjük, jelentkezéskor Mozilla Firefox böngészőt használjon Karrieroldalunk eléréséhez.