Hitelkockázat elemzési munkatárs, IFRS értékvesztés szakértő

  • A hirdetés 904 napja lejárt

Az OTP Bank

munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Feladatok:

  • Értékvesztés és céltartalék számítást érintő elemzési és modellezési feladatok
  • Rendszeres és eseti elemzések késztése értékvesztés témában a bank és bankcsoport hitelportfoliójáról
  • A csoport nemzetközi standardoknak megfelelő értékvesztés módszertanának szabályozása, karbantartása és folyamatos frissítése
  • Az értékvesztés kapcsolódó jogszabályi megfelelőség biztosítása, a felügyeleti elvárások és jelentések nyomon követése
  • Felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása értékvesztés témakörben, stratégiai döntések előkészítése
  • Kapcsolattartás a leánybankok értékvesztésért felelős területeivel
  • Leánybanki értékvesztési modellek szakmai kontrollja
  • Csoportszintű best practice-ek gyűjtése és átadása más leánybankoknak

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági, matematikai végzettség
  • Magas szintű elemzői készség
  • Nemzetközi számviteli standardek ismerete
  • Értékvesztési és céltartalékolási modellek ismerete
  • Tárgyalóképes angolnyelv-tudás
  • Felelősségvállalás készsége, megbízható pontos munkavégzés
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Önálló munkavégzés
  • Hasonló munkakörben szerzett 3-5 év szakmai tapasztalat
  • Jó kommunikációs készség, magas szintű prezentációs technikai ismeretek

Előny:

  • Projektmenedzsment tapasztalat
  • SPSS, SAS vagy Visual Basic ismeret előnyt jelent
  • Programozási ismeretek

Jelentkezési határidő: 2015. június 22.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a jelentkezéshez kattintson a "Jelentkezés" gombra!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő