www.cvonline.hu

Hídvizsgáló szakmunkás (Hidász szakasz Barcs, Sárbogárd)

  • Az állásajánlat lejárt.

MÁV-csoport
MÁV Zrt.

Hídvizsgáló szakmunkás

Helység
Hidász szakasz Barcs, Sárbogárd

Terület
Pálya- és mérnöki létesítmények (pálya- és eszközgazdálkodás, karbantartás)

Foglalkoztatás formája
Határozatlan idejű

Munkaidő
Teljes munkaidő

Vállalat
A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, orgalomirányítási és karbantartási, valamint részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára vállalat különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

  • Pályán kívüli hidak és a közúti, vasúti aluljárók ellenőrzése
  • A szakaszhoz tartozó vizsgálandó hídszerkezet szakszerű állványozása
  • A szerkezet korróziós állapotának, épségének vizsgálata, a hídfők, pillérek, csatlakozó pálya vizsgálata, a híd környezetének rendeltetésszerű működésének vizsgálata, a méret és alaktartás elemenkénti vizsgálata
  • Híd tartozékok, híd alkatrészek meglétének, állapotának vizsgálata
  • Hídszerkezeten belüli kapcsolatok szemrevételes és egyszerű eszközös vizsgálata (hegesztési varrat, szegecs, NF csavar)
  • Próbaterhelések előkészítésében való közreműködés
  • Hidak és környezetük előkészítése a vizsgálatokhoz (környezet, híd tisztítása, állványozás, acélhidak mosása), mérnöki létesítmények (híd és alépítményi szerkezetek) fővizsgálatánál közreműködés

A munkakör betöltésének feltételei

  • középfokú állami iskolai végzettség (építőipari vagy vasipari szakmunkás bizonyítvány hídvizsgálói tanfolyam
  • 19/2011 NFM rendelet szerinti Vasúti munkavezető, Vonalgondozó vizsga
  • munkakörének megfelelő szintű hídépítési és hídszerkezet ismeret
  • a szakterületet érintő technológiai, biztonságtechnikai, munkavédelmi előírások ismerete
  • úszni tudás
  • 1 év szakmai gyakorlat
  • orvosi alkalmasság

2016.11.30.

Bővebb felvilágosítást ad
Nagy Lászlóné 1/515-1589 / 05/15-89

Várjuk jelentkezését!

Munkavégzés helye Hidász szakasz Barcs, Sárbogárd
Kategória Építés / Ingatlan, Mérnök / Műszaki, Szakmunka / fizikai munka
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Szakmunkásképző
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Régió Barcs, Sárbogárd