www.cvonline.hu
Hozzáadva: 2017.11.15.
 Hirdetés azonosító: 752151
Sanmina - SCI Magyarország Kft.

A Sanmina-SCI Magyarország Kft. a világ egyik vezető elektronikai cége.

Telekommunikációs eszközök gyártásával, javításával foglalkozó tatabányai központunkba keresünk a következő pozíciókba tapasztalt kollégákat:

Hibakereső Technikus

Feladatok:

A munkakört betöltő dolgozónak képesnek kell lennie a javításra beérkezett vagy a gyártósorról lekerült egységek/modulok  hibáinak vizuális ellenőrzéssel vagy mérésekkel történő meghatározására.

  • Hibaelemzés: Felelős az összes javításra váró egység/modul diagnosztikájáért, a szükséges információ rögzítésének elvégzéséért.
  • Korrekciós intézkedések: A Hibaelemző Technikus feladata, hogy rávilágítson a visszatérő alkatrészekkel, mérőműszerekkel, technológiával kapcsolatos problémákra, és azokat a mérnökség felé jelezze.
  • Minőségbiztosítás: Biztosítania kell a termelő sorról lekerült modulok/egységek megfelelő módon történő hibaelemzését és kezelését a legmagasabb minőségi követelményeknek megfelelően.

Elvárások:

  • Elektronikai műszerész/technikus, híradásipari műszerész/technikus végzettség
  • Áramkörök, műszerek és alkatrészek alapos ismerete
    • Átfogó elméleti ismeret az alábbi témákban: Ellenállás hálózatok, feszültségosztók, Kondenzátor, induktivitás váltakozó áramú viselkedése, Soros, párhuzamos rezgőkörök tulajdonságai, RF szűrő, keverő áramkörök, Modulációk fajtái, Félvezetők tulajdonsága, működése, Bináris, hexadecimális számok, konvertálás decimális-bináris, bináris-hexadecimális között, Logikai áramkörök tulajdonságai (kapuáramkörök, bistabil tárolók)
    • Pontosság, precizitás
    • Stressztűrés
    • Problémaelemzés, -megoldás, -kezelés,
    • Kommunikációs készség

Előnyt jelent:

  • Szakmai tapasztalat áramkörök tesztelésében, illetve készülékek alkatrész szintű hibakeresésében