www.cvonline.hu
Gyakornok (Beszerzési terület) (Debrecen)
IT Services Hungary Kft.
Hozzáadva: 2017.06.28.
Hirdetés azonosító: 914360
lejárt
FELADAT

Cégünkrol
IT Services Hungary is the biggest ICT service company in Hungary, subsidiary of T-Systems International. As an important member of the international T-Systems network IT Services Hungary is the most dynamic IT service centers in Hungary which won the Investor of the Year Award in 2008. Within a broad portfolio of ICT consultation services, ITSH concentrates on the management and outsourcing of IT solutions, and also development and system integration. The company continuously develops its sites in Budapest and Debrecen, and provides job opportunities for IT professionals.

Feladat

  • Ügyféltől beérkező megrendelések kezelése
  • Kapcsolattartás a külföldi ügyféllel és beszállítókkal e-mailen és telefonon keresztül
  • Adminisztratív feladatok

Elvárások

  • Középiskolai végzettség
  • Magabiztos felsőfokú német nyelvtudás
  • Felhasználói szintű IT ismeretek
  • Jó kommunikációs készség, tanulékonyság, rugalmasság
  • Bármilyen munkatapasztalat előny
  • Aktív, nappali tagozatos hallgatói jogviszony
PROFIL

Kategória
IT / Informatika
Régió
Debrecen