www.cvonline.hu

Gyakornok – Piaci kockázatkezelés

  • Az állásajánlat lejárt.

Az UniCredit Bank Hungary Zrt. a Közép- és Kelet-Európában legkiterjedtebb, több mint 2500 fiókból álló nemzetközi bankhálózatot működtető UniCredit Csoport magyarországi tagja.

A Kockázatkezelési Divízión belül működő Piaci kockázatkezelés területre keresünk gyakornokot legalább 6 hónapos határozott időtartamra.

A Piaci kockázatkezelés meghatározza a Treasury-ben és banki mérlegben vállalható piaci kockázatok (deviza-, kamat-, likviditási-, elszámolási- és partner kockázat) mértékét és nyomon követi azok alakulását. Számszerűsíti a tevékenységből származó eredményt, a kockázatvállalásból eredő tőkekövetelmény nagyságát és figyelemmel kíséri a felügyeleti követelmények alakulását.

Főbb feladatok:

  • Betekintést nyerhetsz a Piaci kockázatkezelési terület munkájába, aktívan bekapcsolódhatsz a területek működésébe:
  • A kockázatméréshez, treasury tevékenységhez kapcsolódó eljárások, modellek, adatbázisok, folyamatok és módszertan
  • Elemzések a banki mérleg struktúrájáról, kamatpozíciójáról és likviditási helyzetéről
  • Banki könyvi termékek árazása
  • Pénzügyi tervezési folyamat támogatása
  • Rotációs program keretében megismerheted a kapcsolódó területek munkáját, folyamatokat, banküzemtant

Követelmények, elvárások:

  • Középfokú végzettség (felsőfokú végzettség előny)
  • Középfokú, aktív angol nyelvtudás
  • Német nyelv ismerete előnyt jelent
  • Word, Excel, PowerPoint felhasználói szintű ismerete
  • Minimum 1 éves releváns szakmai tapasztalat
  • Kiváló kapcsolatteremtő készség
  • Jó kommunikációs és együttműködési készség.
  • Nagyfokú munkabírás, terhelhetőség.

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő
Pozíció szintje: gyakornok
Foglalkoztatás időtartama: Határozott idejű
Orientáció: Pályakezdő / gyakornoki programok
Terület: Budapest

Amennyiben állásajánlatunk felkeltette érdeklődését, az alábbi linkre kattintva jelentkezhet.
Kérjük, jelentkezéskor Mozilla Firefox böngészőt használjon Karrieroldalunk eléréséhez.

Munkavégzés helye Budapest
Kategória Bank / Biztosítás / Pénzintézet, Diákmunka / Szakmai gyakorlat
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Szakközépiskola
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozott idejű, Szakmai gyakorlat / gyakornok
Régió Budapest, Pest