www.cvonline.hu

Group Senior Internal Auditor

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Hozzáadva: 2017.06.21.
Jelentkezési határidő: 2016.07.02.
Hirdetés azonosító: 1060825

Tesco állások

A Tesco Nagy-Britannia vezető élelmiszer kiskereskedelmi hálózata. Magyarországon több mint 22 000 munkatársat foglalkoztat, és évente mintegy 1500 új munkahelyet teremt. Az ország egyik legnagyobb munkaadójaként tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk dolgozóinkért. Mindent megteszünk azért, hogy a legkülönbözőbb végzettséggel és háttérrel rendelkező kollégáinknak stabil munkahelyet és egyedülálló karrierlehetőséget biztosítsunk. További növekedésünkhöz munkatársakat keresünk az alábbi munkakörbe:
Munkakör megnevezése: Group Senior Internal Auditor
Munkavégzés helye: 2040 Budaörs, Kinizsi u. 1-3.
Bevezetés: This role reports to the Head of Audit for Central Europe and Turkey based in Poland, it is therefore independent from the reporting structure in country. The purpose of the role is to act as the presence of Group Internal Audit in Country and manage Board level stakeholders.
Feladatok: - Assessing Risk Environment and supporting the business in Risk Management
- Developing Annual Audit Plan
- Delivering Audit Plan through execution of Audits from Planning to Final Report Writing
- Assisting the Country Leadership team with successful delivery of Audit Next Steps
- Attending various Committees
- Managing Store Compliance Audit function in countries including having direct reports (Compliance Auditors)
- Building strong relationships with the One Europe Leadership Team to enable successful audits
- Dealing with adhoc Audit requests and assisting in investigation of Fraud
- Contribute to the Group Internal Audit Vision projects to deliver and sustain change
Amit kérünk: - Bachelor's degree in Business Administration, Economics or related departments of reputable universities
- 5 years audit experience (preferably Big4)
- Excellent command of English (both verbal and written)
- Exam qualified in ACA/ACCA/CIMA or country equivalent
- Strong commercial awareness and passion for retail
- Excellent interpersonal and stakeholder management skills
Location will be Budaörs, Hungary with 40% of the role involving national and international travel.
- Analysis and decision making skills
- Team worker and problem solver
- Gaining commitment
Szükséges végzettség: Főiskola, vagy egyetem
Szükséges nyelvismeret: Angol ( Közép )
Szerződés típusa: Határozatlan