www.cvonline.hu

Global Quality System engineer/Administrator

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.18.
Jelentkezési határidő: 2015.08.20.

Pozíció leírása / Job description

We are looking for an experienced Quality professional for our multinational partner.

Feladatok:

- To deal with administrational issues like adminstration of certificates
- Analyze and improve quality processes on global group level
- Organize improvement programs, monitoring and coordination of imporvements programs
- Keep under control the quality systems
- Push the lessons learnt for quality points comign from internal performance reviews
- Drive escalation processes and improvement programs if needed

Elvárások:

- Higher technical education, engineer with corresponding experience
- Fluent English (in written and spoken)
- Good knowledge of Quality processes and methods
- Expert knowledge of MS Excel
- Knowledge in Q management system (like DIN, EN, ISO 9001 or TS 16949)
- Good problem solver and analytical skills
- IT-affine

Amit kínálunk:

- Excellent career opportunity in an international, inspiring and dynamic environment
- Challenging and complex tasks
- Competitive salary & benefits

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Mérnök / Műszaki
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -