Kedves Álláskereső,

Amennyiben jelentkezni kíván az álláshirdetésre, arra a hirdető cég karrier oldalán van lehetősége.

Mielőtt azonban továbblépne, kérjük, adja meg email címét, hogy ne maradjon le a hasonló állásajánlatokról.

A Tovább a jelentkezéshez gomb megnyomásával elfogadja az ÁSZF-et, és hozzájárul ahhoz, hogy a

www.cvonline.hu állásajánlatokat és álláskereséssel kapcsolatos információkat küldjön Önnek.

Az állásra a „Tovább a jelentkezéshez” gomb megnyomásával tud jelentkezni úgy, hogy a hirdető cég oldalán

minden szükséges információt megad, és a jelentkezését a leírtaknak megfelelően hajtja végre.

GL accounting expert

Régió:

Budapest

Randstad Hungary Kft.
Hozzáadva: 2014.08.18.
Jelentkezési határidő: 2012.08.07.
Hirdetés azonosító: 406728
lejárt

One of our multinational client is searching for an expert colleague for its regional center based in Budapest.

Feladatok:

Perform end-to-end monthly and annual closings, general ledger account analysis and reconciliations
• Prepare and review management reports and financial information analysis on monthly, quarterly and annual basis
• Actively participate in general ledger change projects as required
• Assist team leader with creation and maintenance of departmental policies, training documents and performance metrics
• Continuous improvement of the processes

Elvárások:

• University degree or equivalent (like Chartered accountant, Tax advisor)
• Relevant professional experience: 1-3 years
• Upper intermediate English skills is a must.
• Medium Excel knowledge.
• SAP, IFRS background is and advantage
• Ability to work effectively, proactively in an international team environment

Amit kínálunk:

• Challenging work environment
• Promotional opportunities
• Unique career opportunity for those who are ready to face with new challenges by joining a start-up SSC

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján

Kategória
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió
Budapest
Link:
http://www.randstad.hu/job_details/16933-gl-accounting-expert/?mid=cvonline" onclick="emailFromLead.startUp(this.getAttribute('href'),406728);return false;

x

Kérjük, ossza meg velünk véleményét!

Visszajelzés küldése