www.cvonline.hu

GL Accountant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2016.12.22.
Jelentkezési határidő: 2016.02.02.
Hirdetés azonosító: 1005146

On behalf of our recently established multinational american manufacturing company we are looking for a talented GL accountant with German knowledge.

Feladatok:

Main roles and responsibilities:

• Perform month end closings, general ledger account analysis and reconciliations
• Preparation of management reports and financial information analysis on monthly, quarterly and annual basis
• P&L analyses

Elvárások:

• University degree in finance/economics
• Fluent English and German/French/Spanish/Italian language is a must
• At least 1-2 years of experience in GL accounting and reporting
• Excellent communication skills
• Customer focused attitude

Amit kínálunk:

• Competitive compensation package
• Challenging, inspirational working environment
• Opportunity to develop professionally

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a Randstad honlapján