www.cvonline.hu
GL accountant with European languages
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2016.03.26.
Jelentkezési határidő: 2016.03.30.
Hirdetés azonosító: 963232
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
There is an outstanding opportunity to join a startup SSC right now!

We are looking for people who would take on the challenge and be one of the first people to be responsible for the following tasks as a General Ledger Accountant

- operationally executing and supporting the monthly closing and reporting
- compliance with Corporate policies
- supporting internal and external audits
- monthly reconciliation of general ledger accounts

Követelmények
- Financial degree
- Relevant experience, at least 2 years
- Fluent English and on of the following languages: German, French, Italian, Spanish
- Excellent communication skill
- Proactive approach

- Multinational working environment
- Competitive compensation package
- Training activities and on-the-job coaching and mentoring
- Personal and professional development opportunities
- Career progression

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...