www.cvonline.hu
German Speaking Help Desk Analyst (Night Shift)
Grafton Recruitment Kft

Frissítve : 2016.05.27.
Jelentkezési határidő: 2016.06.01.
Hirdetés azonosító: 1025228
lejárt

(Budapest)

Pozícióleírás
Do you speak German? Would you like to start your career at a prestigious multinational company? Do you enjoy dealing with people and there is nothing that can hold you back from helping them? If your answer is YES, take the next step and send us your CV today!

As a Help Desk Analyst you will provide an essential function for the company, such as:
- acting as a main contact point for clients with PC related issues
- providing basic technical support and guidance to find the easiest solution
- escalating issues to the appropriate support level
- maintaining and improving customer satisfaction levels

Követelmények
- fluent English AND German
- 24/7 flexibility to work on day or night shift
- user level computer literacy
- excellent communication and problem solving skills

Applicants do not need previous work experience in order to apply.

All your efforts will be appreciated, they will grant you
- vivid and friendly working environment, you can work with colleagues from all around the world
- professional trainings
- long-term career prospects
- wide range of awards and bonuses
- social events
- language courses

Egyéb hasonló állások Önnek
Junior bérszámfejtő és cafeteria tanácsadó

Work Force Kft.

Frissen végeztél és még nincs tapasztalatod? Ná...
Magyarország

Értékesítő IX.kerület

ÉrtékesítőFőbb feladatok, munkák:új ügyfelek te...

HR Projektvezető

Szeretnél kapcsolattartóként dolgozni, emberekk...