www.cvonline.hu

German Speaking Business Account Specialist

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.25.
Jelentkezési határidő: 2014.02.13.

Pozíció leírása / Job description

Our Client, one of the world’s leading telecommunications company’s developing Shared Service Centre is looking for a suitably qualified and experienced person for the role of German Speaking Business Account Specialist.

Feladatok:

- Provide telephone support for global accounts
- Manage and retain revenues
- Build a pipeline of short, medium and long term prospects
- Identify and qualify up-selling sales opportunities to increase growth and revenue whilst maintaining run rates within the customer accounts
- Upselling opportunities in base to meet new revenue targets
- Create cost reduction by building customer offers that maximise profitability
- To analyse / prioritise opportunities and time accordingly to achieve targets
- To fully demonstrate the importance of exceptional customer service
- Deliver solutions that drive voice and data usage in line with the wider data sales targets
- Ensure sales and retention targets are achieved
- Ensure the provisioning and administration is well controlled and delivered within agreed timescales

Elvárások:

- Bachelor or Master Degree (in business economics preferred)
- Fluent German and English language skills
- Experience in telecommunication industry
- 1+ year experience of sales environment
- Possesses good understanding of Sales
- Analytical skills

Amit kínálunk:

- Inspiring, innovative team
- Extensive development opportunities
- Competitive salary and benefits

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -