www.cvonline.hu

German Bid Pricing Analyst

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.28.
Jelentkezési határidő: 2014.04.23.
Hirdetés azonosító: 776979

Pozíció leírása / Job description

Feladatok:

- Actively engage in creating winning offers for external customers
- Handle large volumes of data in an accurate and structured way
- Liaise with internal clients and teams to ensure smooth and effective workflow
- Provide pricing input to major bids and bespoke solutions
- Become expert in the company’s products as well as in the use of a wide range of internal tools to determine the correct prices
- Suggest ways of improvement where possible

Elvárások:

- Fluent German and English
- Relevant experience in a multinational environment
- Good numerical skills, ability to analyse pricing responses and identify anomalies
- Attention to detail and ability to meet tight deadlines
- Customer oriented attitude
- Advanced level of MS Excel

Amit kínálunk:

- Excellent training opportunities
- Competitive salary and benefits
- Multinational environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a