www.cvonline.hu

German and French speaking Service Desk Agent

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.09.17.
Jelentkezési határidő: 2014.02.15.

Pozíció leírása / Job description

Are we looking for you?
Absolutely yes, if:
- You speak German fluently, French and English on a conversational level
- Freshgraduates are also welcome!
- Experience in IT related customer support is advantageous

Our client is a US-based, leading provider of customer software development, integration and maintenance services. We are looking for new members for their customer service department with great possibilities.

Feladatok:

- Handle incoming phone calls and e-mails
- Accepts and starts to process, solve or forward SW/HW and telephony problems
- Troubleshoot and resolve IT problems
- Accepts and supports SW and HW orders
- Analyses requests and problems and develops solution suggestions

Elvárások:

- Native or fluent German knowledge
- Conversational level of English AND French
- Experience in desktop support helpdesk or other experience in IT support is advantageous
- Strong problem solving skills
- Good communications and customer handling skills

Amit kínálunk:

- Competitive benefits
- International team
- Long term, safe job
- Multicultural working environment

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Asszisztencia / Adminisztráció
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -