www.cvonline.hu

German Accounts payable/ Billing revenue

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.10.20.
Jelentkezési határidő: 2015.02.16.

Pozíció leírása / Job description

Did you graduate in Finance/Economics? Do you have some experience from this field? Do you speak German?

If yes do not miss an opportunity to grow further!

Feladatok:

The candidate will work as a member of the accounts payable/receivable team and support AP/AR activities for particular countries.

- keeping the contact with suppliers/clients
- booking invoices
- participate in month-end closing

Elvárások:

- Fluent knowledge of English language
- Intermediate/Fluent knowledge of German
- Financial degree OR experience in the field of Finance
- Good Communication skills

Amit kínálunk:

- The opportunity to work in a dynamic, vibing, real multicultural organization
- Growing company with stable background
- Excellent career possibilities as the company has a strong
internal rotating system
- Horizontal or vertical job rotation possible, including
different Finance processes and practices

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -