www.cvonline.hu

Gardener group leader (England)

Man at Work Kft.

Hozzáadva: 2017.04.30.
Jelentkezési határidő: 2015.08.19.
Hirdetés azonosító: 959571

Tasks:

  • Coordinate and schedule the maintenance and the treatment of the gardens
  • Prepare developing and improving planting plans in each season
  • Keep contact with the partners and the consigners
  • Take part in the tool purchase processes
  • Other relevant technical administration

Requirements:

  • Agricultural Engineer in Horticulture and/or Gardening
  • Relevant work experience (2-3 years) in gardening (Green field maintenance and park building)
  • Fluent in English and Hungarian
  • Ornamental plants, soil and chemicals knowledge
  • Creativity, initiative and problem solving skill
  • ‘B’ driving license

What we offer:

  • Competitive salary
  • Five-day week (40h/week)
  • Company car
  • Development opportunities, relevant trainings

Place of work:

Great-Britain, Surrey county, Camberley (60 km far from London)

Profile of our partner:

Man at Work Solutions and Consulting Ltd. searches and mediates employees for a Hungarian gardening company to Great-Britain.

How to apply for the job:

If you are interested, please, registrate on our website as job seeker and upload a Hungarian and English CV or send your application to E-mail cím megjelenítése e-mail address.

If you apply via email please mention the name of the position and the reference number HM-1272 in the subject field.

(Magán-munkaközvetítői nyilvántartási szám: 1237/2001.)
(Munkaerő-kölcsönzői nyilvántartási szám: 3440/2001.)
(Adatvédelmi nyilvántartási szám: NAIH-73314/2014.; NAIH-85575/2015.)
Kategória Szakmunka / fizikai munka, Mezőgazdaság / Környezettudomány / Környezetvédelem
Régió Külföld
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő Teljes munkaidő
Egyéb hasonló állások Önnek
Karbantartó (Létesítmény technikus)

Tesco-Global Áruházak Zrt.

Munkakör megnevezése: Karbantartó (Létesítmény ...
Budapest

Norwegian speaking Request Coordinator

Trenkwalder Kft

Our fast-growing multinational partner is looki...
Budapest

Danish speaking Request Coordinator