FRENCH SPEAKING FINANCIAL SPECIALIST - FLEET (Ref: FLEET/FR/SP)

Avis Budget Group Business Support Centre Kft.
Frissítve : 2014.06.12.
Jelentkezési határidő: 2014.07.12.
Hirdetés azonosító: 822322
lejárt

FRENCH SPEAKING FINANCIAL SPECIALIST - FLEET
(Ref: FLEET/FR/SP)

‘Speed up your life with Avis Budget Group BSC’ and join us.

at least at upper-intermediate level.

Tasks

  • Process, check, validate, account and pay invoices in connection with car purchases
  • Calculate the value of vehicles at sale according to the risk/buy process, billing, allocate, account the received payments or collect them
  • Keep contact with suppliers via phone and in writing as well
  • Proactive problem solving, escalation according to the regulations
  • Continuous update of process description

Join us if you

  • Have college or university degree in accounting or accounting certification preferably
  • Have at least 1 year experience gained in relevant field is an advantage
  • Speak French and English at least at intermediate level

Our Offer

  • State of the art working environment – Office of the Year Award 2013
  • High-energy and values-driven organization
  • Multicultural environment
  • Professional trainings

If you are interested in this position please submit your application by uploading your CV via our Career Site on the link below.

Kategória
Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió
Budapest
Pest

Egyéb hasonló állások Önnek
Ipari mérnök - Veszprém (Referenciaszám: KJ-2189)

Man at Work Kft.

Feladatok: A meglévő gyártósorok átalakítása és...
Veszprém, Veszprém

Gyakornok - Motorgyártás - V6 Motorszerelde - Gyártási folyamatok

AUDI HUNGARIA Zrt.

A szakterületen lévő gyakornok megismerkedhet a...
Győr

.NET Developer

Trenkwalder Kft

.NET fejlesztő kollégát keresünk piacvezető IT ...