www.cvonline.hu

French or German speaking freshgrad accountants wanted

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.06.20.
Jelentkezési határidő: 2014.02.22.
Hirdetés azonosító: 625999

Pozíció leírása / Job description

Are you a FRESH GRAD in FINANCE?

Do you speak FRENCH or GERMAN and ENGLISH?

Apply now, before the rush of fresh-grad applications (usual in September)!

Feladatok:

- Accounts Payable accounting
- Accounts Receivable accounting
- Fixed Asset accounting
- Intercompany accounting
- Financial analysis
- Monthly, quarterly, year-end reporting
- Controlling tasks

Elvárások:

- College / University degree in Finance / Accounting
- French or German (or other European) language knowledge
- English language knowledge is a must

Amit kínálunk:

- Challenging professional development
- International environment
- Attractive packages

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

Online regisztrációs lap kitöltése és önéletrajz feltöltése a