www.cvonline.hu

Főkönyvi könyvelő

  • A hirdetés 874 napja lejárt

FABORY CZ Holding s.r.o.

A FABORY Csoport része a W.W.Grainger vállalatnak (2013 FORTUNE, 100 LEGJOBB MUNKAHELY). A FABORY Csoportnak jelenleg 90 aktív leányvállalata van 14 országban, világszerte. A Csoport fő tevékenysége a kötőelemek és az ipari segédanyagok értékesítésére terjed ki.

A FABORY 1998 óta működik Magyarországon. Üzleteink Budapesten, Győrben, Szolnokon, Szegeden, Pécsen és Székesfehérváron találhatóak. Cégünknek több mint 40 alkalmazottja van.

A csoport folyamatos és dinamikus fejlődése lehetővé teszi, hogy új kollégával erősítsük a brno-i, csehországi Megosztott Pénzügyi Szolgáltató Központunkat, ahol a következő pozíció nyílik meg:

Főkönyvi könyvelő – magyar műveletek (munkavégzés helye: Cseh Köztársaság)

Munka megnevezése: főkönyvi könyvelő – magyar műveletek

Munkaköri leírás: Leendő kollégánk felelős a magyar jogi entitás teljes könyvvitelért, beleértve a hónap végén esedékes beszámolócsomagot, az év végi zárást és a Magyarországon hatályos törvényi előírások szerinti jelentéseket, az ÁFA visszaigénylés illetve a VIES nyilatkozat elkészítését és benyújtását, valamint a Magyarország törvényei szerint kötelező és statisztikai jelentéseket. Leendő kollégánk a könyvvizsgálókkal és adótanácsadókkal szorosan együttműködik.

Feladatok:

  • A főkönyv és a tárgyi eszközök könyvelése; számlaegyeztetés (pl. bank, vállalatközi, analitika); elszámolás; elhatárolások és tartalékok kiszámítása és kiküldése
  • A hónap végi zárás feldolgozása, pénzügyi jelentések benyújtása és az eredmények elemzése
  • Az év végi zárás feldolgozása az alkalmazandó számviteli- és adótörvények szerinti kötelező könyvvitel céljából
  • Adóbevallás a helyi adóhatóságok felé
  • Jelentéstétel a helyi hatóságok felé (adóhatóság, statisztikai hivatal, stb.)
  • Együttműködés a könyvvizsgálókkal és adótanácsadókkal
  • Nem-kereskedelmi kötelezettségekről és kereskedelmi kötelezettségekről kiállított számlák feldolgozása
  • Követelések kezelése (csak készpénz)

Elvárások:

  • Legalább 2 év könyvelői tapasztalat
  • Egyetemi / főiskolai pénzügyi diploma
  • A magyarországi törvények értelmében kötelező könyvelés és adózás ismerete
  • Aprólékosság, rugalmasság, megbízhatóság, jó ítélőképesség, csapatmunkára való képesség
  • Számítógépes programokban való jártasság és az SAP ismerete előny
  • Kiváló magyar és jó angol nyelvtudás (mindennapi kommunikáció)
  • Sürgős feladatok megoldása stresszes helyzetekben is

Jelentkezni angol és magyar fényképes önéletrajz és motivációs levél elküldésével az alábbi e-mail címen lehet!

Helyek Pest
Budapest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 2 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő