www.cvonline.hu

Főkönyvelő

  • Company_icon Ekol Logistics Kft.
  • Location_icon Budapest, Pest
  • Mentés
  • Az álláshirdetés 19 napja lett aktiválva

EKOL

Az EKOL 1990-ben kezdte meg működését mint logisztikai szolgáltató és jelenleg már 15 országban van jelen irodáival. Az EKOL egyike a vezető integrált logisztikai szolgáltatóknak Európában és Törökországban, több mint 750.000 m²  fedett raktárterülettel Törökországban, Németországban, Olaszországban, Görögországban, Franciaországban, Ukrajnában, Bosznia-Hercegovinában, Romániában, Magyarországon, Spanyolországban, Lengyelországban, Csehországban, Bulgáriában, Iránban és Szlovéniában több mint 6500 munkatárssal.
Törökországi és európai elosztóközpontjaival, fiatal és környezetbarát flottájával, 6 Ro-Ro hajójával, heti 48 irányvonatával az EKOL szállítmányozási, raktározási, külkereskedelmi és ellátási lánc menedzsment megoldásokat kínál partnereinek.
 Az EKOL kiemelt figyelmet fordít a környezetvédelemre és folyamatosan bővíti intermodális lehetőségeit, aminek köszönhetően számos előnyt realizál nem csak környezetvédelem terén, de pénzügyi, gépjárművezető, és napi operáció szempontból is, miközben fiatal flottája több mint 5 500 saját eszközből áll. Az intermodális megoldások által nyújtott környezetvédelmi externáliáknak köszönhetően az EKOL minden hónapban 230,000 fát ment meg.

Az EKOL Logistics Kft. munkatársakat keres

Főkönyvelő

pozícióra.

FELADATOK:

  • Operatív könyvelési feladatok ellátása
  • Számviteli nyilvántartások vezetése
  • Hóvégi zárások, éves beszámoló elkészítése
  • Havi, negyedéves hatósági bevallások, statisztikai jelentések elkészítése
  • A könyvelési nyilvántartásokon alapuló vezetői riportok készítése, prezentálása
  • Törvényi változások naprakész követése
  • Számviteli-pénzügyi dokumentumok rendszerezése, karbantartása
  • Együttműködés a társosztályokkal
  • Adóhatóságok előtti teljes körű képviselet
  • Külső szervezetekkel, hatóságokkal, könyvvizsgálóval való kapcsolattartás
  • Elemzések és javaslattételek a hatékonyabb működés, illetve az üzleti fejlődés érdekében
  • Részvétel a budget elkészítésében
  • Részvétel a havi anyavállalati riport elkészítésében
  • Likviditás és cash flow menedzsment feladatok
  • Riportok összegyűjtése, elemzése, riportok-kimutatások készítése (ad hoc jelleggel is)
  • 4 fős könyvelési csoport vezetése, a csoport feladatainak koordinálása, irányítása, ellenőrzése

ELVÁRÁSOK:

  • Min. 3-5 év hasonló munkakörben szerzett tapasztalat
  • Minimum 6-8 éves teljeskörű könyvelési gyakorlat
  • 3-5 éves önálló beszámoló készítési gyakorlat
  • A regisztrált könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásában szereplés
  • Alapvető számviteli és adójogszabályok ismerete
  • Kommunikáció képes angol nyelvtudás szóban és írásban (napi kapcsolattartás a külföldi vállalatokkal)
  • Kiváló kommunikációs és problémamegoldó képesség
  • Rugalmasság, precizitás, önállóság és határozottság
  • Magas szintű informatikai ismeretek
  • Csapatorientált gondolkodás

ELŐNY:

  • SAP rendszer ismerete
  • Adótanacsadó/adószakertő képesítés

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Modern, stabil hátterű munkakörnyezet,
  • Fiatalos, produktív légkör
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Lehetőség nemzetközi  team-ben történő munkavégzésre

Munkavégzés helye: Csepel

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling > Adószakértő, Adótanácsadó, Főkönyvelő, Könyvelő, Könyvvizsgáló, Szállítófolyószámla könyvelő
Minimális tapasztalat 3 és 5 év között
Szükséges iskolai végzettség OKJ képesítés
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő, Határozatlan idejű
Elvárt nyelvtudás Angol