www.cvonline.hu

Főkönyvelő

  • A hirdetés 544 napja lejárt

Multinacionális megbízónk a világ egyik legnagyobb olyan multinacionális vállalata, amely többféle természeti erőforrás kitermelésével és hasznosításával is foglalkozik. A vállalatcsoport több mint 90 féle alapárucikk előállításában és kereskedelmében vesz részt, tevékenységét 150-nél is több bányában és kohászati üzemben, olajgyártó és mezőgazdasági létesítményben fejti ki.

Az alábbi pozícióba keressük a legjobb jelöltet:

Főkönyvelő

Feladatok:

  • Főkönyvelői feladatok ellátása, a számviteli csoportok munkájának felügyelete, ellenőrzése
  • Számviteli politika, belső szabályzatok elkészítése, aktualizálása
  • Bejövő, kimenő számlák, bank és pénztár könyvelésének ellenőrzése szakmai felügyelete
  • A bérfeladás könyvelésének ellenőrzése
  • Havi, éves zárási munkák: a havi jelentéshez szükséges elhatárolások, közvetített szolgáltatások könyvelésének ellenőrzése, elhatárolások könyvelése és visszavezetése, átértékelések könyvelése, adófolyószámlák egyeztetése, egyenlegközlő levelek elkészítésének koordinálása, felügyelete, eltérés esetén egyeztetés, könyvelésének felkészítése a könyvvizsgálatra, könyvvizsgálathoz szükséges táblák elkészítése, éves beszámoló elkészítésében aktív részvétel
  • Havi jelentésekhez szükséges analitikák készítése, a havi zárást követően elkészült főkönyv alapján
  • Koordinálja az éves beszámoló elkészítését
  • Megszervezi, irányítja és felügyeli az éves mérleget alátámasztó leltárat és az ahhoz kapcsolódó ügyviteli feladatokat
  • Intercompany elszámolások biztosítása, ellenőrzése
  • Közreműködik az adóhatósági, belső és könyvvizsgálói ellenőrzésekben
  • Gondoskodik a tárgyi eszközök, immateriális javak, készletek pénzügyi törvényeknek megfelelő, naprakész nyilvántartásáról
  • Biztosítja a vállalat vezetése, ill. az egyes szervezeti egységeknél felmerülő igényekhez igazodó pénzügyi, számviteli adatokat, információkat, biztosítja a jelentésekhez, elemzésekhez szükséges adatszolgáltatást
  • Havi mérlegegyeztetések megszervezése, lebonyolítása dokumentálása

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Nemzetközi könyvvizsgáló cégnél szerzett munkatapasztalat 1-3 év
  • SAP ismeret
  • Controlling tapasztalat
  • Auditori tapasztalat
  • Tárgyalási szintű aktív angol nyelvtudás

Munkavégzés helye: Budapest, 13. kerület

Kezdés: Azonnal

Jelentekezését az alábbi e-mail címre várjuk.

Helyek Budapest
Pest
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Minimális tapasztalat 1 év
Szükséges iskolai végzettség Főiskolai végzettség
Munkaidő tipusa Teljes munkaidő
Elvárt nyelvtudás Angol