www.cvonline.hu

Fixed Asset Accountant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.13.
Jelentkezési határidő: 2014.07.23.

Pozíció leírása / Job description

Our multinational client is a prestigious telecommunication company with worldwide presence, for which we look for a Fixed Asset Accountant for their Budapest-based office.

Feladatok:

- Perform all Fixed Asset/Project Accounting end-to-end activities for the in-country deadlines,
- Handling and booking of FA movements, PA activities,
- FA/PA Monthly closing tasks,
- G/L reconciliation,
- FA/PA Reporting,
- Follow-up and solve issues and disputes,
- Support and/or provide audit (SOX) materials, reporting

Elvárások:

- 2-3 years’ experience in Fixed Assets, General Ledger or other accounting area - strong financial skills
- English language is a MUST
- Italian knowledge is a huge advantage
- Partly or fully qualified accountant

Amit kínálunk:

- Excellent opportunity to work for a strong, multinational company
- Attractive salary and compensation package
- Internationally oriented working environment in a strongly expanding company
- Training and development possibilities

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -