www.cvonline.hu

Financial Assistant

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.08.26.
Jelentkezési határidő: 2014.06.06.

Pozíció leírása / Job description

For our team we are looking for a financial assistant who will perform the following tasks:

Feladatok:

-Support payroll specialist in payrolling process; prepare, register and control appropriate data
-Manage relationship with temporary employees
-Arrange and follow up fringe benefits for temporary employees
-Register and handle relevant documents
-Manage relationship with authorities
-Arrange administrative tasks concerning contracts, timesheets and other labour related issues
-Be responsible for weekly and monthly reporting and controlling tasks
-Handle precisely other relevant administrative and ad-hoc tasks

Elvárások:

- College or University degree
- 1-2 years relevant work experience
- Fluency in English is a must, additional language knowledge is an advantage
- Good administrative and numerical skills
- Good team working skills
- Proficiency in the use of Microsoft Office programmes

Amit kínálunk:

- Opportunity to be part of a market leading recruitment firm
- Pleasant and unique working environment
- Competitive compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -