Financial analyst with Finnish / Hebrew / Swedish / Norwegian

Régió: Budapest

Randstad Hungary Kft.

Hozzáadva: 2017.11.18.
Jelentkezési határidő: 2017.03.15.

Pozíció leírása / Job description

A well-known multinational company is looking for Finnish / Hebrew / Swedish / Norwegian speaking candidates with great analytical skills and can-do attitude! If you are interested, do not hesitate to apply!

Feladatok:

- Capture data like cost and profit from financial statements
- Make sure that the data are correct and make corrections if needed
- Cooperate with other departments
- Track the details to prepare the reporting

Elvárások:

- Previous experience related to financial analysis is a plus
- Fluent English language
- Finnish / Hebrew / Swedish / Norwegian language
- Basic Excel knowledge
- Excellent analytical skills
- Ability to handle monotony
- Degree in Finance and Accounting or Economics is an advantage but not required

Amit kínálunk:

- Chance to join a growing multinational company
- Vertical and horizontal development opportunities
- Excellent compensation package

Elvárások / Requirements

Amit kínálunk / Offer

1024 Budapest
Lövőház utca 39.
Tel: +36 1 411 2090
www.randstad.hu

Randstad Hungária Kft. logó
Kategória Pénzügy / Számvitel / Kontrolling
Régió Budapest
Minimális tapasztalat -
Szükséges iskolai végzettség -
Vezetői engedély Nem szükséges
Munkaidő -